Girona – Deportivo Alaves 1-1. Stuani a înscris golul etapei

• Fotbal, Ligue 1, duminică: Olympique Marseille – AS Monaco (Digi Sport 2, 22:00)

• La Liga, duminică, Digi Sport 1: Barcelona – Eibar (19:30) şi Betis – Real Madrid (21:45)

Christian Stuani, de la Girona, a înscris unul dintre cele mai frumoase goluri ale etapei în La Liga! Reuşita sudamericanului nu a fost suficientă pentru echipa sa, care a remizat acasă, 1-1 cu revelaţia Alaves.

Uruguayanul Stuani a deschis scorul cu o execuţie superbă în meciul dintre Girona şi Alaves. Revelaţia sezonului în La Liga, Alaves, a restabilit însă egalitatea după pauză. Baston a marcat în minutul 50 după o gafă a fundaşilor de la Girona.

Alaves putea obţine chiar şi victoria, dar Calleri nu a reuşit să îl învingă pe portarul Bono. S-a terminat 1-1, iar oaspeţii au rămas pe locul al patrulea în clasament.

Echipele:
Girona: Bono – Alcala, Espinosa, Juanpe – Porro, Pons, Luiz (Fernandez 61), Granell (Garcia 74) – Portu (Lozano 83), Garcia – Stuani
Antrenor: E. Sacristan

Alaves: Pacheco – Navarro, Laguardia, Maripan, Duarte – Sobrino (Brasanac 79), Pina, Garcia, Burgui (Aguirregabiria 90+2) – Baston (Guidetti 89), Calleri
Antrenor: A. Abelardo

Etichete: video girona – deportivo alaves 1-1 , stuani girona , video gol stuani